Prečo nemá iRobot v ponuke 2v1 robot, ale dve samostatné zariadenia?

V ponuke má aktuálne iRobot roboty, ktoré pokrývajú kompletnú starostlivosť o podlahy v domácnosti. Na vysávanie je určená Roomba a na mopovanie a leštenie podláh je určená Braava. Tieto roboty nerobia pri čistení žiadne kompromisy. Každý je navrhnutý tak, aby svoju robotu (či je to vysávanie alebo mopovanie) robil najdôkladnejšie, ako to ide.
Spájanie vysávania a mopovania do jedného zariadenia prináša nutnosť robenia kompromisov. Pri vysávaní sa používajú iné pohyby ako pri mopovaní. Kruhový robot nedokáže mopovať v kútoch a môže sa stať, že sa dostane aj na koberec.

Robotický vysávač Roomba je základom starostlivosti o podlahy. Vysáva suché nečistoty, akými sú prach, dlhé vlasy a chlpy domácich miláčikov. Nečistoty dokáže odstrániť zo všetkých typov povrchov, teda z plávajúcich, drevených a laminátových podláh, dlažby, linolea, kameňa... a perfektne tiež vysáva koberce, ktoré po vysávaní Roombou vyzerajú omnoho lepšie, akoby oživené. Na vymetanie nečistôt pozdĺž stien, okolo nábytku a z kútov používa špeciálne navrhnutú bočnú kefku. Chcem vedieť viac o robotických vysávačoch Roomba.

Robotický mop Braava slúži na mopovanie menších nečistôt, fľakov a finálne doleštenie podláh. Mopovanie funguje na princípe vlhčenej handričky alebo podložky, ktorá svojou vlhkosťou nepoškodí ani citlivé drevené podlahy. Preto ju môžete použiť nielen na dlažbu, kameň, linoleum, ale aj na plávajúce laminátové a drevené podlahy. Vďaka svojmu štvorcovému tvaru dokáže čistiť aj pozdĺž stien a dostane sa aj do kútov. Pohybuje sa rovnako, ako keď mopujete vy – po jednotlivých miestach prechádza až trikrát, aby zabezpečila dôkladné odstránenie fľakov a škvŕn.

Pred použitím Braavy odporúčame povysávať, keďže nahromadené chumáče prachu a vlasy môžu negatívne ovplyvniť výsledok mopovania. Piesok alebo ostré predmety zachytené do mopovacej handričky alebo podložky zas môžu poškodiť podlahu. Chcem vedieť viac o robotických mopoch Braava.

S každým nákupom u nás získate